Wybierz ligę

Aktualności

26 LIP 2019

Podsumowanie Mistrzostw oraz Pucharu Polski Extraliga.pl Bydgoszcz 2018/2019

 Czas na podsumowanie VII Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski Extraliga.pl 2018/2019 w Bydgoszczy.

Dokładnie 6 dni temu (20.07.2019) zakończyliśmy zmagania rozgrywek finałowych, 16 najlepszych ekip z całej Polski pojawiło się w Bydgoszczy, aby stoczyć batalię o Mistrzostwo oraz Puchar Polski. Główna nagroda za Mistrzostwo Polski wynosiła okrągłe 15 tysięcy złotych!  
 
Przejdźmy zatem do podsumowań.. 
 
Mistrzostwa Polski:  
 
Chwilę po godzinie 9 ruszyły pierwsze spotkania, równolegle na dwóch boiskach rozgrywane były mecze Mistrzostw i Pucharu Polski. W grupie A (Mistrzostwa Polski) najlepsza okazała się drużyna - Tęczy Rzeszów z 7 punktami na koncie. W grupie B zwycieżyła ekipa SPX FLOW Bydgoszcz.
 
W meczu o 5 miejsce miały spotkać się ekipy Skody BS Auto oraz Redaru Słupsk lecz spotkanie zakończyło się walkowerem (3:0) dla drużyny Skody i 5 miejsce powędrowało do nich.
 
W pierwszym półfinale Mistrzostw Polski,zobaczyliśmy drużyny Tęczy Rzeszów oraz Lubnaru Lublin. Emocji od początku spotkania na pewno nie brakowało, po regulaminowym czasie gry, wynik widniejący na tablicy był niczym z hokejowej ligi NHL -  5:5 zatem o możliwośći wystąpienia w wielkim finale musiały zdecydować rzuty karne. Sobotniego popołudnia serię jedenastek, lepiej wykonywali  zawodnicy Lubnaru Lublin i to oni zapewnili sobie miejsce w finale, pokonując Tęczę Rzeszów 2:1 w serii jedenastek.
 
W drugim półfinale zobaczyliśmy drużyny GMD Plus Aut/Mor Bukowiec oraz reprezentująca bydgoskie podwórko SPX FLOW Bydgoszcz. Tym razem o miejscu w wielkim finale nie decydowały już rzuty karne a regulaminowy czas gry, w całym meczu lepsza okazała się drużyna z Bydgoszczy pokonując GMDPlus Aut/Mor Bukowiec 1:0 i to oni znaleźli się w wielkim finale Mistrzostw Polski Extraliga.pl 2018/2019. 
 
Mecz o trzecie miejsce rozgrywały drużyny Tęczy Rzeszów oraz GMD Plus Aut/Mor Bukowiec spotkanie to zakończyło się wynikiem 1:2 dla drużyny z Bukowca którzy z lepszymi humorami, zakończyli swój udział w Mistrzostwach Polski Extraliga.pl 2018/2019.
 
Mecz finałowy, samo spotkanie lepiej zaczęło się dla drużyny SPX FLOW Bydgoszcz, jako pierwsi strzelili bramkę na 1:0 jednak chwilę później, mieliśmy wyrównanie ze strony Lubnaru i mecz zakończył się wynikiem 1:1.. W serii jedenastek, skuteczniejsi okazali się zawodnicy z Lublina wygrywając (3:2) pieczętując swój świetny występ, Mistrzostwem Polski oraz główną nagrodą w postaci 15 tysięcy złotych! 
 
Wyróźnienia indywidualne:
Najlepszym zawodnikiem MVP został wybrany Arkadiusz Piskorski z drużyny SPX FLOW Bydgoszcz. Koronę króla strzelców po spotkaniu finałowym mógł założyć zawodnik Tęczy Rzeszów Waldemar Śledź. Tytuł najlepszego bramkarza powędrował w ręce Bogdana Ivanchenko (SPX FLOW Bydgoszcz)
 
Puchar Polski:  
 
Równolegle z Mistrzostwami Polski, odbywały się również mecze Pucharu Polski o których nie moglibyśmy przecież zapomnieć.. :) 
W grupie "A" na pierwszym miejscu, uplasowała się drużyna Olimpii Drzycim która z 7 punktami na swoim koncie, okazała się najlepsza.
 
W grupie "B" również z 7 punktami, liderem została ekipa Kartpol Team Słupsk. Drugie miejsce w grupie A zajęła drużyna Voip24sklep.pl w grupie B natomiast Królowie Balu. Przejdźmy zatem do meczów o tzw. "pudło".. 
 
W meczu o 5 miejsce spotkały się drużyny Fabryki Formy Lublin oraz Alepalmy Wąbrzeźno. W tym pojedynku Alepalmy okazały się lepsze, pokonując zespół z Lublina 3:1. 
 
Pierwszym meczem półfinałowym Pucharu Polski Extraligi, było spotkanie bydgoskiego Voip24sklep.pl oraz Kartpol Team Słupsk. Drużyna z Bydgoszczy wynikiem 7:2 rozgromiła zespół Kartpolu i takim oto sposobem znaleźli się w finale Pucharu Polski, czekając na swojego rywala. W drugim meczu półfinałowym, zobaczyliśmy przedstawicieli Olimpii Drzycim oraz Królów Balu, po raz kolejny mecz był jednostronny Olimpia pewnie wygrała 6:0 i zapewniła sobie miejsce w finale Pucharu Polski.
 
Mecz o trzecie miejsce rozgrywały drużyny Królowie Balu oraz Kartpol Team Słupsk, wynik? 6:2 dla drużyny Królów Balu i 3 miejsce w Pucharze Polski.
 
Finał Pucharu Polski -  takiego obrotu spraw, chyba nikt się nie spodziewał. Pojedynek derbowy drużyn z Drzycimia oraz Bydgoszczy, zapowiadał się emocjonująco.. obie ekipy pewnie wygrały swoje mecze półfinałowe i spotkali się w wielkim finale Pucharu Polski. Mecz finałowy zakończył się oszałamiającym wynikiem 7:0 dla zespołu Olimpii.. stres, zmęczenie zespołu z Bydgoszczy? tego już się nie dowiemy.. lecz wiemy jedno, Puchar Polski Extraliga.pl 2018/2019 powędrował do zespołu z Drzycimia. Gratulujemy! 
 
Wyróźnienia indywidualne:
Najlepszym zawodnikiem MVP został wybrany Marcin Wanat z Olimpii Drzycim, najlepszym bramkarzem Karol Murawski również reprezentant Olimpii, korona króla strzelców powędrowała do Szymona Gołaszewskiego z zespołu Kartpol Team Słupsk. 
 
Podziękowania również dla arbitrów: Dariusza Ignatowskiego, Mariusza Burdy, Krzysztofa Kwiatkowskiego, Tomasza Żyłowskiego, Daniela Kony oraz Pawła Marciniaka.
 
Marcin Krzywicki: Przede wszystkim dziękujemy wszystkim zespołom za walkę przez cały sezon, żeby znaleźć się na Mistrzostwach Polski. Nie każdy wrócił zadowolony z turnieju finałowego, ale to było wiadome od początku. Gratuluję wszystkim wyróżnionym. Od strony organizacyjnej chciałbym podziękować nowemu bydgoskiemu koordynatorowi Dawidowi Tomczakowi za szalone 12 dni, które poświęciliśmy na przygotowanie Mistrzostw. Czy były niedociągnięcia? Były! Natomiast uważamy, że i tak mało jak na tak krótki okres czasu który mieliśmy do dyspozycji. Ja dopiero dzisiaj rano wyszedłem z krzaków w poszukiwaniu piłek po turnieju. Na następnych Mistrzostwach zadbamy o wysokie bandy :) Biorę pół roku urlopu. Pozdrawiam.
 
PS Oddzielne podziękowania kieruję do Konrada Przesmyckiego, byłego ogólnopolskiego koordynatora, który dołożył dużą cegiełkę do organizacji turnieju oraz Mariusza Kałużnego, dyrektora Centralnego Ośrodku Sportu, który ufundował wszystkie statuetki dla wyróżnionych. DZIĘKUJEMY!

Ostatnie wiadomości

Partnerzy

Patronat medialny

Wybierz województwo i miasto