Wybierz ligę

Aktualności

12 LIP 2018

Tęcza Wysock Mistrzem Polski Extraliga.pl!

Za nami finały Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski Extraliga.pl. W weekend z 7 na 8 lipca na obiektach II ligowej Olimpii Grudziądz odbyły się VI w historii Finały Ogólnopolskiej Ligi Szóstek Piłkarskich Extraliga.pl! W obu turniejach mieliśmy przyjemność gościć 12 drużyn z 6 różnych miast. W 34 rozegranych spotkaniach wzięło udział blisko 170 graczy! Turniej stał na wysokim poziomie, nie zabrakło też niespodzianek!

Mistrzem Polski Extraliga.pl została drużyna Tęcza Wysock z Rzeszowa! Przez całą rundę eliminacyjną ponieśli tylko jedną porażkę z zespołem Ladziński. Okazję do rewanżu mieli w finale, do którego trafiły obie ekipy! Nie zmarnowali swojej szansy, po bardzo zaciętym spotkaniu wygrywając 1:0 zapewnili sobie tytuł Mistrza Polski Extraliga.pl! Siłą drużyny przede wszystkim była dobra gra drużynowa, zgranie i doskonała atmosfera. Warto wspomnieć iż MVP turnieju został Bartosz  Madeja, który zdobył również zwycięskie trafienie w meczu finałowym! Tytuł najlepszego bramkarza również trafił w ręce Tęczy- został nim Paweł Puzio!

Wicemistrzem Polski Extraliga.pl została drużyna Ladziński z Ełku! Po eliminacjach, w których nie przegrali żadnego spotkaniach i strzelili aż 23 bramki, to oni byli największym faworytem do zgarnięcia głównego trofeum! W finale zabrakło jednak trochę szczęścia, musieli uznać wyższość kolegów z Rzeszowa! Czasami nawet najlepsze statystki drużynowe oraz król strzelców w ekipie nie wystarczą aby wygrać. Zespół z ogromną siłą ofensywną świadczy o tym bardzo duża liczba strzelonych bramek oraz tytuł króla strzelców, który zdobył Patryk Gondek! Ustrzelił aż 16 trafień!

Trzecie miejsce na podium wywalczyła ekipa z Bydgoszczy – voip24sklep.pl! Po pierwszym dniu Mistrzostw jedna z ekip, która była obstawiana do wielkiego finału! Drugi dzień niestety nie był łaskawy dla Bydgoszczan. Dwa ciężkie spotkania, jak się później okazało z Mistrzem Polski oraz Wicemistrzem zakończone remisem oraz porażką, pokrzyżowały ich plany oraz szansę na udział w finale. W meczu o 3 miejsce zmierzyli się z gospodarzami turnieju, i po bardzo zaciętym spotkaniu udało im się wygrać 6:5, zapewniając sobie nagrodę pocieszenia. W tym roku rozegrany został jeszcze testowy turniej Extraliga Challnege, w którym to przedstawiciele każdego miast rywalizowali ze sobą w konkurencjach indywidualnych. Zwycięscą tegorocznego Extraliga Challengezostał Dawid Retlewski! 

Gospodarze turnieju czyli Skoda BS Auto z Grudziądza, zajęli niestety najgorsze możliwe miejsce – skończyli turniej zaraz za podium na czwartej pozycji.Mimo iż pierwszy dzień turnieju zakończyli tylko z jednym zwycięstwem. W drugim dniu dzięki remisowi oraz zwycięstwie zapewnili sobie udział w walce o trzecie miejsce. Walczyli do samego końca z ekipą z Bydgoszczy, lecz ostatecznie przegrali 6:5 zapewniając sobie czwartą pozycję w turnieju.

Piątą pozycję w Mistrzostwach zajęli zawodnicy Redar Słupsk. Po pierwszym dniu turnieju mieli na koncie tyko 3 punkty, co nie napawało optymizmem. Drugi dzień rozpoczęli fenomenalnie, pokonali Lubnar Lublin aż 7:0! W ostatnim spotkaniu ponieśli jednak kolejną porażkę, co finalnie usytuowało ich na piątej pozycji w turnieju.

Stawkę zamyka Lubnar Lublin, niestety nie udało im się zdobyć żadnych punktów w turnieju. W każdym meczu walczyli jednak do samego końca, zostawiając serce na boisku. Na pewno doświadczenia, które zdobyli z Mistrzostw Polski zaprocentują w przyszłym sezonie.

Statystyki drużynowe oraz indywidualne:

Najwięcej strzelonych bramek: Ladziński – 23 bramki 
Najmniej straconych bramek: Ladziński – 7 bramek

MVP – Bartosz Madeja (Tęcza Wysock)
Król strzelców- Patryk Gondek (Ladziński) – 16 bramek
Najlepszy bramkarz – Paweł Puzio (Tęcza Wysock)

Wszystkim drużynom raz jeszcze dziękujemy, za nami kilka zmian kadrowych oraz dużo pracy aby w kolejne Mistrzostwa stały na jeszcze większym poziomie.

Ze sportowym pozdrowieniem

Zespół Extraliga.pl

Ostatnie wiadomości

Partnerzy

Patronat medialny

Wybierz województwo i miasto