Finały-Faza Pucharowa....

Faza Pucharowa…

Mecz o brąz…

Cater-Group Łódź – Chemik Bemowo Warszawa 8:3(4:2)

Na otarcie łez drużynie z Łodzi zostały zawody o trzecie miejsce. Tak zwany mały finał lub też finał pocieszenia również był godny uwagi – zwłaszcza, że była to piłkarska rywalizacja Łodzi ze stolicą, a taka zawsze wzmaga zaangażowanie i potęguje emocje. Ekipa Chemika Bemowo podobnie jak CATER przyjechała do Bydgoszczy zgarnąć zwycięstwo w turnieju i wydaje się, że po ciężkich bojach w meczach grupowych nie miała już sił, ani motywacji w ostatnim pojedynku. Taki wniosek może nasunąć się po obejrzeniu tego meczu. W trakcie turnieju wydawało się, że grupa B nazwana grupą „śmierci” jest zdecydowanie silniej obsadzona niż grupa A, w której rywalizował team CATER GROUP. Po spotkaniach grupowych nadal większość obserwatorów obstawiała wygraną ekipy z Warszawy. W trakcie meczu okazało się jednak, że w przeciwieństwie do łódzkiego teamu, stołecznym piłkarzom gra się zupełnie nie układa. Piłkarze CATER wreszcie „odpalili” dominując na boisku. Przewaga gospodarzy, poparta zespołową grą i skutecznymi akcjami ofensywnymi była tym na co czekaliśmy przez całe dwa poprzednie mecze. Z jednej strony szkoda, że przedstawiciele Łodzi tak późno złapali wiatr w żagle, z drugiej zaś dobrze, że zwyżka formy nastąpiła w pojedynku decydującym o brązowych medalach. Pomimo niedosytu warto podkreślić, że zespół Arkadiusza Szymańskiego nie przegrał w extraligowych finałach ani jednego spotkania. Chłopakom należą się gratulacje, ponieważ jako mistrz Łodzi osiągnęli oni najlepszy jak dotąd rezultat. Przypomnijmy tylko, że w zeszłym roku inny reprezentant Łodzi –TEAM 8 zajął zaledwie czwarte (ostatnie) miejsce w pierwszej edycji Mistrzostw Polski Extraliga.pl. Należy cieszyć się z progresu i mieć nadzieję na jeszcze lepszy wynik w przyszłorocznych finałach!

za lodz.extraliga.pl

Cater-Group Łódź:A.Konopski x5,P.Sitkowski,P.Baryła,M.Gitzel,

Chemik Bemowo:K.Jeliński,T.Sieński,M.Skórzyński

Finał…

VOLTASTAL – EURO-DRÓB TORUŃ 6-3 ( 3-2 )

Finał drugich Mistrzostw Polski Extraliga.pl zapowiadał się bardzo ciekawie, naprzeciw siebie stanęły dwie drużyny które wygrały swoje grupy. VOLTASTALl w pierwszym meczu pokonał Polwar/MNS 6-3, w decydującym meczu o awans z grupy podopieczni Adama Witkowskiego wygrali z Chemikiem Bemowo 3-2. Euro-Drób Toruń w pierwszy meczu wysoko ograł zespół ze Słupska 6-0, w meczu o awans do finału, po bardzo zaciętym i wyrównanym pojedynku Torunianie zremisowali 2-2 z ekipą z Łodzi. Euro-Drób awansował do finału dzięki lepszemu bilansowi bramek.
Do finału zawodnicy obu drużyn podeszli bardzo zmotywowani, w meczach grupowych nie zaznali smaku porażki ,także przed pierwszym gwizdkiem ciężko było wskazać faworyta meczu.
Początek meczu bardzo nerwowy, sporo niedokładności oraz szarpanej niedokładnej gry. Pierwszą groźną akcję podbramkową stworzyli zawodnicy z Torunia, po szybkiej wymianie piłki bramkę na 1-0 strzelił Mykola Morozow. Na odpowiedź nie musieliśmy czekać zbyt długo, piłkę z własnej połowy zagrywa Szymański, Radek Zużydło wykłada piłkę do Konwińskiego a ten precyzyjnym strzałem z pierwszej piłki strzela bramkę. Konwiś poszedł za ciosem i już 3 minuty później strzelił drugą bramkę, na uwagę zasługuje bardzo ładna asysta Pawła Kanika. Euro-Drób bardzo szybko zabrał się za odrabianie strat, kilka minut po bramce dla Jastrzębi bramkę na 2-2 strzelił Kawka, bardzo dobrze rozegrany rzut rożny i mamy remis. Punktem kulminacyjnym spotkania była 14 minuta meczu, kiedy Kawka bez piłki kopnął Wojtka Konwińskiego, czerwona kartka i Torunianie do końca meczu grają w osłabieniu. Bezmyślne niesportowe zachowanie, które sprawiło kolegom z drużyny sporo problemów.
VOLTASTAL  wykorzystał bardzo szybko sytuację w której rywal gra o jednego zawodnika mniej i strzela bramkę na 3-2, strzelcem ponownie Michał Konwiński. W ostatniej minucie meczu wynik mógł podwyższyć Radosław Zużydło, jednak nie trafił rzutu karnego, bardzo dobrą interwencją popisał się Kamil Naparło. Pierwsza połowa bardzo interesująca, 5 bramek, czerwona kartka oraz niewykorzystany rzut karny.
Druga połowa zaczęła się od mocnego uderzenia VOLTASTAL, Tomek Ejankowski popisał się indywidualna akcją zakończoną pięknym strzałem z lewej nogi, 4-2 dla bydgoszczan. Przy takim wyniku Jastrzębie złapały wiatr w żagle i w dalszym ciągu atakowały  bramkę Kamila Naparło, dobra gra bramkarza, słupki i poprzeczka uratowały Torunian przed kolejnymi straconymi golami. Następnie po kilku minutach oblężenia do głosu doszli torunianie.Rzut wolny przed polem karnym dla Euro-Drobiu, kombinacyjne rozegranie i mamy 4-3. Kolejny stały fragment gry która został bardzo dobrze wykonany, jednak ta bramka była już ostatnią w wykonaniu żółto-niebieskich. ,Bydgoszczanie   za sprawą Radosław Zużydło oraz Michała Konwińskiego który tego wieczoru ustrzelił aż 4 bramki pokonują kolegów z Torunia 6-3.
VLTASTAL  obronił tytuł mistrzowski  i drugi raz z rzędu został Mistrzem Polski Futbolu Sześcioosobowego Extraliga.pl!!!!GATULUJEMY!

VOLTASTAL: Michał Konwiński x4, Tomasz Ejankowski, Radosław Zużydło.

EURO-DRÓB Toruń: Mykola Morozow, Patryk Szczepaniak, Dawid Kawka.

Gala Finałowa…

Gala finałowa w tym roku, podobnie jak w poprzednim, odbyła się w lokalu River Side, tym razem połączonym z nowym miejscem zwanym KAMIENICA 12.

Rezerwacje na ponad 300 osób, goście ze wszystkich biorących udział w rozgrywkach miast, zawodnicy, menadżerowie, przedstawiciele firm, które wystartowały w rozgrywkach.

Ogromne zainteresowanie wydarzeniem sprawiło, że nie lada wyzwaniem było rozmieszczenie tak licznej grupy ludzi, aby zachować wizję wspólnoty, ludzi, których mimo rywalizacji łączyło jedno: miłość do piłki nożnej.

Po zakończeniu rozgrywek nastał czas na zasłużony odpoczynek, przysłowiowe piwo z kompanami z drużyny, integrację... oraz na wręczenie nagród, wyróżnień dla zawodników oraz osób, które aktywnie wspierali ( i mamy nadzieję, że nadal wspierać będą ) projekt extraliga.pl

Około godziny 20:30, kiedy niemal wszyscy goście rozsiedli się na zarezerwowanych przez siebie miejscach, przyszedł czas na uhonorowanie zwycięzców w kilku kategoriach takich jak: serce drużyny, menadżer sezonu, mvp, król strzelców, aby ostatecznie pogratulować zawodnikom VOLTASTAL: drużynie, która obroniła tytuł mistrzowski i przynajmniej przez najbliższy rok będzie aktualnym mistrzem.

Wszyscy zawodnicy, każdy angażujący się i dokładający swoją cegiełkę do rozwoju projektu zasłużył na nagrodę. W końcu to każdy z nas, w mniejszym lub większym stopniu tworzy ten projekt, pozwala mu się rozwijać i iść w odpowiednim kierunku.

Przepiękna pogoda, fantastyczna atmosfera i przede wszystkim szacunek wobec rywali: tak przebiegał proces wręczania nagród! Oklaski, owacje i radość wyróżnionych.

Wszystkim uczestnikom niedzielnego wydarzenia serdecznie dziękujemy za to, że jesteście z nami. Dziękujemy za przybycie w tak licznym gronie, za postawę fair play i za to, że obiecaliście, że przyszłym roku zobaczymy się ponownie. Życzymy Wam wszystkim sukcesów przede wszystkim zdrowia, abyście mogli dać z Siebie wszystko na boisku jak i poza nim.