22 CZE 2017

Oficjalny regulamin Mistrzostw Polski oraz Pucharu 2017

Ukazał się zaktualizowany regulamin Mistrzostw oraz Pucharu Polski Extraliga.pl 2017. Kompletny regulamin znajduje się w stopce strony pod nazwą regulamin rozgrywek, na samym dole artykułu udośtępniamy również bezośredni link do zasad, które panować będą 1 i 2 lipca w Ełku. Przedstawiamy najważniejsze informację/zmiany.

I. WARUNKI PRZYSTĄPIENIA DO ROZGRYWEK

1 b. Zgłoszenie zespołu przez koordynatora rozgrywek lokalnych lub menagera drużyny zwycięskiej oraz składu zawodników maksymalnie do 28.06.2017, na adres kontakt@extraliga.pl

7.      Maksymalna liczba zgłoszonych zawodników do turnieju to 14 osób, minimalna 6.

8.      Zawodnicy zgłaszający się do udziału w turnieju  muszą mieć rocznikowo 18 lat. Nie wyznacza się górnej granicy wieku.

II. ZASADY ROZGRYWEK

1. Rozgrywki prowadzone są  w formule pół-open, w każdej drużynie występować może maksymalnie 3 zawodników „zrzeszonych”. Za zawodnika zrzeszonego uważa się gracza, który w trakcie trwania rozgrywek extraliga.pl w rundzie wiosna 2017 zaliczył obecność na boisku w rozgrywkach III, IV lub V ligi rozgrywek PZPN lub Ekstraklasy Futsalu.
Limit nie dotyczy zawodników występujących w rozgrywkach A,B i C klasy oraz juniorów.
Zawodnicy występujący klasie wyższej niż III liga, nie mogą brać udziału w rozgrywkach Extraliga.pl,

2.  Zawodnicy zrzeszeni aby wystąpić w turnieju finałowym muszą zostać zgłoszeni do rozgrywek lokalnych nie później niż do 01.06.2017,

3.   Mecze odbywać się będą zgodnie z terminarzem ustalonym przez organizatora i dostępnym na stronie www.central.extraliga.pl,

4.  Rozgrywki prowadzone będą na sztucznej nawierzchni, o wymiarach 48 x 28 m,  piłką nr 5 na bramki o rozmiarach 5mx2m,

6. Przed meczem kapitanowie drużyn, zobowiązani są do udzielenia sędziemu zawodów, informacji na temat obecności  zawodników występujących  w zawodach,

9.  Kapitan drużyny zobowiązany jest do posiadania opaski kapitańskiej i noszenia jej na ramieniu w sposób widoczny dla sędziego zawodów,

10. Kapitan drużyny jest jedyna osobą, która ma prawo do rozmowy i wyjaśniania swoich wątpliwości z sędzią zawodów w trakcie i po meczu,

11. Czas trwania meczu w fazie grupowej: 2x10 minut plus czas doliczony przez sędziego. Przerwa w meczu trwa 2 minuty. Czas trwania meczu w fazie pucharowe: 2 x12 minut plus czas doliczony przez sędziego, Przerwa w meczu trwa 2 minuty.

14.  W turnieju zespół za zwycięstwo otrzymuje 3 punkty, za remis 1 punkt. Nie przyznaje się punktów za przegraną,

15.  O kolejności w tabeli na koniec sezonu decyduje większa liczba punktów. W przypadku zespołów z taką samą ilością punktów o miejscu w tabeli decyduje:

a.   bezpośredni pojedynek,

b.   bilans zdobytych i straconych  bramek,

c.   większa liczba zdobytych bramek,

d.  W przypadku większej ilości niż dwie drużyny z tą samą liczbą punktów, decyduje mała tabelka pomiędzy zainteresowanymi zespołami, uwzględniająca tylko bezpośredni pojedynek.

e.  klasyfikacja fair-play

f.   losowanie

16.  Turniej finałowy Extraliga.pl podzielony jest na dwie fazy:

a.   Faza grupowa – udział w niej biorą wszystkie zgłoszone zespoły. Mecze odbywają się systemem każdy z każdy, w formule tzw. Multiligi.

b.   Faza pucharowa- do fazy finałowej zostają zakwalifikowane zespoły z miejsc 1-2 oraz 3-4 z Multiligi.

Mecz o 3 miejsce

3 miejsce vs 4 miejsce (według klasyfikacji w fazie grupowej)

Finał
1 miejsce vs 2 miejsce (według klasyfikacji w fazie grupowej)

*
W przypadku remisu w fazie pucharowej w reg. czasie gry, drużyny wykonują po 3 serie rzutów karnych

III. PRZEPISY GRY

15.  Zawodnicy karani są  kartkami. Zawodnik, który został ukarany czerwona kartką nie może brać udziału w meczu. W przypadku czerwonej kartki, zespół gra w osłabieniu przez 5 minut zawodnik ukarany czerwoną kartką nie może grać do końca spotkania,

16. Czerwona kartka = zawieszenie na 1 mecz, 2 żółte kartki = zawieszenie na 1 mecz,

IV.NAGRODY

1.W turnieju nagrodzone zostaną drużyny jak i uczestnicy w indywidualnych kategoriach (I miejsce, II miejsce, III miejsce, najlepszy zawodnik, najlepszy bramkarz),

2. Nagrodą główną dla Mistrza Polski Extraliga.pl 2016/2017 o wartości 15 tysięcy złotych jest 2-3 dniowy wyjazd dla 14 osób na mecz z przelotem oraz noclegami. Miasto nagrody zostanie wyznaczone po turnieju finałowym,

3. Nagrody dla wyróżnionych to również puchary, medale i statuetki i vouchery na sprzęt sportowy,

Kompletny regulamin znajduje się: TUTAJ